Elektromobilio įkrovimas biure 2022 metais tampa vis populiaresne paslauga ne tik biuro savininkams, bet ir darbuotojams bei netgi svečiams, kurie trumpo ar ilgesnio vizito metu gali įsikrauti nuo keliasdešimt ar daugiau kilometrų.
Biurų pastatas ar ofisas momentaliai tampa modernesniu, kai suteikia pastato svečiams ar naudotojams galimybę nemokamai ar už simbolinį mokestį įsikrauti savo transporto priemonę.
Šiuo metu vis daugiau ir daugiau viešbučių, parduotuvių ar restoranų jau įsirengė elektromobilių įkrovimo stoteles. Šis reiškinys jau tampa gan populiariu ir didesniuose verslo centruose, kur elektromobilių stotelės ne tik įrengiamos antžeminėse aikštelėse, bet ir požeminėse.
Kiekvienas darbuotojas, kuris jau turi elektromobilį, labai teigiamai įvertintų elektromobilio įkrovimą darbo metu. Tokios investicijos įmonei atsipirktų su kaupu, nes rodoma aiški kryptis į žaliąją energetiką, bei darbuotojų laimę.
Kokią elektromobilio stotelę įsirengti biure?
Šiuo metu rinkoje galime matyti labai skirtingų galių įkrovimo stotelių: nuo 3,6 kW iki 350 kW. Nuo lėto krovimo iki super greito.
Taigi, elektromobilio įkrovimas biure – kokia stotelė yra tinkamiausia?
Tam, kad rasti tobulą variantą, reikia atsakyti į kelis klausimus.
1.Visų pirma reikia atkreipti dėmesį į tai, kiek žmonių potencialiai naudosis įkrovimo darbo vietoje?
Jeigu naudosis tik 1 ar 2 žmonės, galima įsirengti vieną įkrovimo stotelę, kuri turi du išėjimus, tad vienu metu gali krautis ne vienas, o net du elektromobiliai. Turint dvivietę elektromobilio įkrovimo stotelę bus galima sutaupyti ne tik vietos, bet ir sumažinti instaliacijos plotą, nereikės dviejų stovų ar gręžti dviejų skylių į sienas.
Jeigu Jūsų biure elektromobilį krausis tik vienas žmogus, tuomet neverta pirkti galingesnės dvivietės elektromobilių stotelės. Tam pilnai pasitarnaus ir vienvietė elektromobilių stotelė.
2. Ar būtina elektromobilį įsikrauti greitai?
Ar pas Jus darbuotojai dažnai keliauja aplink miestą ar visoje Lietuvoje su kompanijos ar nuosavais elektromobiliais? Ar Jūsų darbuotojai praktiškai visą laiką praleidžia biure?
Jeigu Jūs ar Jūsų darbuotojai dažniausiai leidžia laiką biure, tuomet greitesnis įkrovimo greitis nėra reikalingas ir pakanka 3,6 kW ar 7,2 kW stotelių. Per 8 valandas biure, elektromobilis tikrai pilnai įsikraus ne tik parkeliavimui namo, bet ir užteks baterijos nuvažiuoti į parduotuves ar užmiestį.
Jeigu Jūs keliaujate daug, dažnai tenka sukinėtis mieste, tuomet Jums galbūt reikalinga greitesnio įkrovimo stotelė, kuri per 2h Jums įkraus iki 100km ar daugiau. Tam puikiai tiktų 22kW įkrovimo stotelė.
Visai kitas klausimas yra, jeigu Jūs naudojate elektrinius mikroautobusus ar kitas transporto priemones, tačiau jeigu jų pilnas nuvažiuojamas atstumas yra pakankamas visai dienai, jie pilnai įsikraus per naktį turint 11 kW ar 22 kW stoteles.
3. Kokią elektros galią gauti Jūsų įvadas?
Tam reikėtų pasitarti su pastato savininku ir sužinoti kokia yra įmanoma įvado galia. Galbūt pas Jus šiuo metu yra 7 kW, bet galima pasikelti iki 15 kW? O galbūt maksimumas yra 10 kW?
Tam, kad nepadaryti klaidų ir nenusipirkti pvz. 22 kW stotelės, įvadui esant tik 10 kW – turite pilnai išsiaiškinti visą informaciją su pastato savininku ar elektros tiekėju.
Šie klausimai tampa dar svarbesni, jeigu Jūs norite įsirengti vieną stotelę, o gal 3 ar 5 ar net daugiau. Labai svarbu tiksliai žinoti kokios yra galimybės ir kaip tas galimybes galima padidinti.
4. Kur instaliuosite savo elektromobilio stotelę?
Šiuo metu realiai elektromobilio stotelę galima įdiegti visur, kur tik galimas elektros įvadas: kieme, požeminėje aikštelėje, daugiaaukštėje stovėjimo aikštelėje ar kad nors ir pievoje, jeigu tik norite. BET labai svarbu yra gauti visus leidimus ir sutikimus: savininko pastato, pastato administratoriaus ir kai kuriais atvejais Jūsų kaimynų (ofisų, kurie yra šalia, ar šalia esančių parkavimo aikštelių naudotojų).
Labai svarbu neįsirengti stotelės savavališkai ir draugiškai informuoti apie Jūsų norimas instaliacijas visas suinteresuotas puses tam, kad išvengti trikdžių ir netektų vėliau tiesiog išmontuoti naują stotelę.
5. Sąmata ir instaliavimo darbai
Labai svarbu prieš pradedant visus darbus nusimatyti darbų sąmatą ir instaliavimo darbų planavimą. Turime perspėti, jog be profesionalaus elektriko elektromobilių stotelės įdiegimas yra itin kompleksiškas ir gali būti netgi gyvybei pavojingas.
Elektromobilio įkrovimas biure taps realybe, jei įvertinsite šiuos dalykus ir kainas:
- Elektromobilio stotelės kaina. Gali svyruoti nuo 500 iki 2-3 000 eurų, priklausomai nuo galios, įvadų skaičių ar net dizaino.
- Dokumentacija: susitarimai su pastato savininkais, instaliacijos plano sudarymas, susitarimai su elektros tiekėju dėl įvado ar apskaitos.
- Elektromobilių stotelės įdiegimas su profesionaliu elektriku. Priklausomai nuo vietovės, esančio įvado ir kitų detalių, elektromobilių stotelės įdiegimo kaina prasideda nuo 400 eurų.
- Papildomos išlaidos: elektromobilių stotelės stovas, galimos papildomos išlaidos montuojant ant pastato sienos ir kita.
Turint pilną sąmatą ir darbų planą, galima ramiai pradėti visus procesus. Šiais klausimais mes Jums visada padėsime.
Taigi atsakius į visus šiuos klausimus susidarysite pilną vaizdą, ko Jums tiksliai reikia:
Kokio galingumo stotelė, kiek tų stotelių, kiek įvadų, kur gauti visą dokumentaciją, pasirinkti tikslią lokaciją ir apsiskaičiuoti visas išlaidas.
Linkime Jums didžiausios sėkmės naujame žalios energetikos pasaulyje.
… [Trackback]
[…] Read More on on that Topic: voltlab.lt/elektromobilio-ikrovimas-biure/ […]
… [Trackback]
[…] Find More Information here to that Topic: voltlab.lt/elektromobilio-ikrovimas-biure/ […]
… [Trackback]
[…] Info on that Topic: voltlab.lt/elektromobilio-ikrovimas-biure/ […]
… [Trackback]
[…] Information on that Topic: voltlab.lt/elektromobilio-ikrovimas-biure/ […]
… [Trackback]
[…] Information to that Topic: voltlab.lt/elektromobilio-ikrovimas-biure/ […]